Stěhujeme se z bytového domu bez výtahu
Stěhování objektů je výrazně snazší, jestliže jde o panelový dům s nákladním výtahem, anebo přízemní bungalov či rekreační chatu. Chůze s těžkými břemeny je totiž po rovině mnohem jednodušší a operativnější, nemusíte překračovat schody, vyhýbat se na nich překážkám, otáčet se tu a být natěsnáni v úzké chodbě a obtížně se nasměrovat do dveřních futer. Jakmile jde ovšem o stěhování bytu v pátém patře bez výtahu, což v dnešní době stále splňuje velký počet obytných prostor, máme tu zcela odlišný stěhovací režim. Proč si na takovou akci najmout raději stěhováky?
Pračka – zdánlivě malá krabice, kterou byste popadli ve dvou lidech za ruce, a během pěti minut jste dole. Jenže hmotnost praček může přesáhnout i 60 kg a točit se s ní bez popruhů na schodech je i velmi nebezpečné. Padající pračka vás může smrtelně zranit. Nechte to raději na profesionálech.
Rozkládací pohovka – toto je přímo stěhovací oříšek. Obří pohovka o hmotnosti 45 kg, rozkládací, kterou nelze rozebrat kvůli souvislému čalounění, se stále prodává v mnoha domech s nábytkem. Vynést ji do vyšších pater bez výtahu je opravdovou lahůdkou a pro stěhováky jsou to těžce vydělané peníze.
Chladnička – kdo má doma chladničku pro jednu osobu, nízkou nebo vyšší, ale úzkou, co váží sotva dvacet kilo, pro dva stěhováky na popruzích je to hračka a možná byste to zvládli i vy. Jenže co když je to lednice s mrazákem obřích rozměrů? Vynést z bytu takový výrobek je hodno kulturistickému tréninku.
Koberec – malé koberečky svinete do roličky a vynesete z bytu sami, jenže co takový pětimetrový kus ve čtyřmetrové metráži? Bude vážit téměř to samé, co pohovka, a jelikož koberec by se neměl při přenášení prohýbat a lámat do pravého úhlu, je nutné jej při manipulaci zvedat do výšky do svislé polohy. A toto opět prověří fyzickou kondici každému, kdo se do stěhování v Praze pustí.